Výlet na více dní  JIZERSKÉ HORY

31.08.2022

Cesta z Brna je dlouhá 272 km. My jsme to s přestávkou dali zhruba za 6 hodin. Mile nás překvapilo, že silnice směr na Svitavy, Hradec Králové a dále na Liberec byla bez komplikací. Až za Libercem do Smrku nám to trvalo trošku déle, protože  jedete krásnou krajinou a tak jsme se ,,kochali".

Ubytovaní můžeme doporučit u Singletreku pod Smrkem, kde je více variant. Buď v kempu  nebo přes Malé Švédsko, kde jsme si vybrali maringotku a bylo to naprosto unikátní.
V maringotce jsme měli vše, co jsme potřebovali (spaní, wc. kuchyňka) včetně soukromí a výhledu na rybník bez komárů. :) Nástup na traily, co by kamenem dohodil. 


1. Singletrek pod Smrkem 

Cca 80 km trailů, kde se podíváte i do Polska. Je tu varianta i s dětma. Jen to dost houpe, tak nám Dominik vždycky usnul.:)


2. Jizerka

Parkování na Smědavě a přes Rašeliniště až na Jizerku. Jídlo v Panském dvoře. My to tentokrát šli pěšky, ale dá se vzít kolo a pěkně si to tam projezdit.
Parádní inspirace najdete na webových stránkách s kočárkem na hory .

3. Vodopády

Tak bezva nápad chtít vidět vodopády, ale pěšky je to asi rozumnější. Užil si to hlavně Domeček, kdy ho bavilo seskakovat z balvanů dolů. No a Honza holt táhl dvě kola :-)
Druhá půlka byla skoro celá do kopce a to moc nebaví ani Terku ani Domka. Ale za ten výhled to vždycky stojí. Prostě někdy je to výzva bolavá.

Kdo je rekreační jezdec, tak tuto cestu nedoporučujeme. Je plno dalších krásných cyklostezek. Jen my rádi vybíráme něco jiného. :)


Tak pro tento rok je to za nás z Jizerek vše. Je tam krásně a hodně míst kam jít. Myslím, že se tam ještě někdy podíváme

 
© 2021 MrKolo. Družstevní 15, Ostopovice, 664 49 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!